ZST Mielec
Slider

Zeig mir...

Od września 2008 uczniowie klasy III AP biorą udział w międzynarodowym projekcie „Zeig mir deine Stadt und ich zeige dir meine“ („Pokaż mi twoje miasto, a ja pokażę ci swoje”) Projekt ten powstał w ramach programu Unii Europejskiej eTwinning i jest opracowywany w  języku niemieckim.

W projekcie razem z nami biorą udział następujące szkoły:

Piramatiko Gymnasio - Saloniki, Grecja
Escola Secundária de D. Dinis - Lizbona, Portugalia
Jules Vallès - Choisy le Roi, Francja
Kazlu Rudos Kazio Griniaus gimnazija - Kazlu Ruda, Litwa
Nöykkiön koglu - Espoo, Finlandia
ZS TGM - Český Krumlov, Czechy
ZŠ Milady Petřkové - Velký Týnec, Czechy
Zespół Szkół nr 2 - Czerwionka-Leszczyny, Polska
Miejski Zespół Szkół nr 2 im. H. Wagnera - Będzin, Polska

Głównym celem projektu jest zaprezentowanie swojego miasta i jego okolic partnerom z innych krajów. Na początku wspólnej pracy miała miejsce prezentacja uczniów i szkół. Obecnie zaś uczniowie poznają historię swojego miasta, robią zdjęcia, przygotowują prezentacje, piszą teksty, układają zagadki o swoim mieście i rozwiązują te przygotowane przez innych uczestników projektu. W planach są również tematy gastronomiczne oraz o życiu sportowym i kulturalnym w naszych miastach. Oprócz tego, będzie też mowa o wydarzeniach okolicznościowych jak święta, ferie czy wakacje.

Dla potrzeb tego projektu powstała specjalna strona internetowa, na której nauczyciele umieszczają odpowiedzi uczniów odnoszące się do konkretnych zadań projektu. Jej adres to: http://meinedeinestadt.wikispaces.com

Czytany 3278 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 20 wrzesień 2016 13:37